Paroda „Naudingi ar nuodingi? XIX a. pab. – XX a. pr. mokomieji plakatai“
Nuo 2022 m. spalio 18 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje pradeda veikti paroda „Naudingi ar nuodingi? XIX a. pab. – XX a. pr. mokomieji plakatai“.
XIX a. 4 deš. pr. vokiečių spaustuvininko J. F. Schreiberio (J. F. Schreiber) spaustuvė pradėjo leisti knygas su spalvotomis iliustracijomis. Netrukus spaustuvė ėmė specializuotis spalvotų knygų iliustracijų, skirtų mokyklų vadovėliams, leidyboje. 1870 m. pradėti leisti zoologijos ir botanikos temomis plakatų rinkiniai „Wandtafeln“, skirti Vokietijos mokykloms. Įvertinus aukštą plakatų kokybę, jie pradėti eksportuoti į užsienio valstybes. Plakatai tapo paklausia preke ne tik Vokietijoje, bet ir Austrijoje-Vengrijoje, Serbijoje, Rusijoje, Švedijoje ir Pietų Amerikoje.
Parodoje pristatomi J. F. Schreiberio spaustuvės plakatai spausdinti ant drobės, chromolitografine technika. Vieną plakatą sudaro atskiri paveikslėliai, vaizduojantys 12 skirtingų augalų. Šioje parodoje pristatome 11 plakatų, kuriuose vaizduojami įvairūs augalai, skirti tiek maisto, tiek vaistų gamybai. Vokiečių gydytojas ir filosofas Paracelsas teigė, kad vaistą nuo nuodo skiria tik jo dozė, tad įkvėpti šios frazės ir pavadinome savo parodą „Naudingi ar nuodingi?“.