Unikalus autobusas „Muziejus ant ratų“ aplankė beveik 200 Lietuvos vietovių
15 gegužės, 2024

Ambicingas Lietuvos švietimo muziejaus projektas „Muziejus ant ratų“ įgyvendintas laikantis tikslo įkvėpti ir šviesti Lietuvos bendruomenes, kurios yra nutolusios nuo didmiesčių ar kultūrinių centrų, pristatant joms švietimo istoriją įdomiu ir interaktyviu būdu. Šis unikalus projektas ne tik apkeliavo Lietuvą, bet ir aktyviai įtraukė įvairias jaunų žmonių bendruomenes visoje Lietuvoje.

Projekto metu ne tik vykdytos edukacinės kelionės, bet ir rengti pristatymo renginiai  Telšiuose, Vilkaviškyje ir Viekšniuose, kurių metu siekta ne tik populiarinti projekto veiklas, bet ir skatintos projekto esminės vertybės: lygios galimybės išsilavinimui, kultūros plėtra, vietos paveldo svarba. Pristatymo metu auditorija turėjo galimybę susipažinti su mobiliąja „Muziejaus ant ratų“ ekspozicija ir edukacinėmis programomis. Tarp vietovių, kurias nuo rugsėjo mėnesio aplankė autobusas „Muziejus ant ratų“ yra Vėžaičiai, Mosėdis, Užpaliai, Baisogala ir dar beveik 200 skirtintų vietovių. Kiekvienoje iš šių vietovių organizuotos edukacinės veiklos, kuriose vietos jauni žmonės galėjo susipažinti su saugomomis muziejinėmis vertybėmis, dalyvauti interaktyviose veiklose ir pamatyti, kaip švietimas kito per laiką.

Image

Dėl projekto komandos pastangų ir įsipareigojimo kurti inovatyvius švietimo produktus, jau pasiekti įspūdingi rezultatai. Daugelis atokių vietovių bendruomenių buvo įkvėptos ir sužavėtos šio projekto veikla. Tai įrodo, kad „Muziejus ant ratų“ tampa svarbia priemone miestelių švietimo srityje.

Ateityje planuojama toliau plėsti šį projektą, siekiant aplankyti dar daugiau miestelių bendruomenių ir sukurti ilgalaikį poveikį. Planuojama įtraukti naujus interaktyvius žaidimus ir kurti dar daugiau bendruomeniškų švietimo programų, kad „Muziejus ant ratų“ taptų Lietuvos jaunų žmonių švietimo dalimi.

Nuotraukų autorius Vytis Mantrimavičius

Image
Image

Projektas finansuotas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, pagal programą Kultūra. Programos tikslas – socialinės ir ekonominės plėtros stiprinimas per bendradarbiavimą kultūros srityje, kultūrinį verslumą ir kultūros paveldo valdymą. Norint sumažinti socialinę atskirtį ir diskriminaciją, Programa siekia panaikinti esamą teritorinę nelygybę Lietuvoje aukštos kokybės kultūros produktų ir paslaugų prieinamumo prasme.

Image
Image
Image